Blog

Campionat de Catalunya

Els dies 8 i 9 de juny s’han celebrat a les instal·lacions del CN Banyoles els Campionats de Catalunya de Banc Mòbil, organitzats per la Federació Catalana de Rem. El campionat es preveia plujós i molt complicat, però a la fí es va aguantar, tot i amb por que no fos així. La competició va ser bonica, i molt disputada, vam disfrutar plenament dels nostres regatistes.  El club de rem Tortosa fa goig, esta amb una esplèndida salut de participants, ànims i a la vegada de resultats. Amb un planter d´alevins i alevinetes que supera la trentena,el que va ser comentari de felicitació. Els resultats, tot i que aquesta temporada no s´ha pogut entrenar massa, van estar bons amb 12 medalles (aconseguint la 2ona posició per clubs), 14 medalles el club natació Banyoles (flamant campió), i en 3era posició el club nautic Amposta amb11(deixant el seu lideratge consecutiu de sis anys).

Les tripulacions i les modalitats premiades són les següents:

Les dotze medalles d’or han estat per a:
2-JM 2000 mts.-  Ismael Rifi – Ruben Garcia.
1xSM 2000 mts.-  Omar Aymerich.
2xJF 2000 mts.-  
Laura Montesó – Natalia Arasa.
2xAF 500 mts.-  Sara Estevez – Julia Gomez.
         4xSM 2000 mts.-  Alex Sigurbjomsson – Pau Vela – Albert Tafalla – Marc Montany.
         4xAF 500 mts.-  Sara Estevez – Julia Gomez – Elena Cid – Sandra Vallés.
         2-SM 2000 mts.- Pau Vela – Alex Sigurbjomsson.
         2xJM 2000 mts.-  Ismael Rifi – Ruben Garcia.
         4-SM 2000 mts.-  Pau Vela – Alex Sigurbjomsson – Omar Aymerich – Xavi Vela.
         1xJF 2000 mts.-  Laura Montesó.
         2xSF 2000 mts.- Veronica Garcia – Natalia Arasa.
         8+SM 2000 mts.-  Alex Sigurbjomsson – Pau Vela – Xavi Vela – Omar Aymerich – Marc Montany – Ruben Garcia – Ismael Rifi – Omar Aymerich. (Repeteix Omar).

Els deu argents per a:
         2xSM 2000 mts.-  Xavi Vela – Omar Aymerich.
         1xAF 500 mts.- Sara Estevez.
         2xAM 500 mts.-  Antoni Gimenez – Josep Mª Chavarria.
         8+IF 1000 mts.-  Kayser – Llambrich – Adell – Oraà – Anguera – Andreu – Pellisa – Lopez – (Tim) Julia Blasco.
         2-CF 1500 mts.-  Marimar Also – Julia Blanch.
         1xAM 500 mts.-  Antoni Gimenez.
         1xJM 2000 mts.-  Ruben Garcia.
         1xSF 2000 mts.-  Veronica Garcia.
         2xIF 2000 mts.-  Blanca Adell – Anna Kayser.
         4xJM 2000 mts.-  Ruben Garcia – Ismael Rifi – Roger Folquer – Albert Montany.

Els dotze bronzes:
         2-JM 2000 mts.-  Roger Folguer – Albert Montany.
         4xCF 1500 mts.-  Dolors Sogues – Anna Ventura – Marimar Also – Julia Blanch.
         4-JM 2000 mts.-  Ruben Garcia – Ismael Rifi – Roger Folquer – Albert Montany.
         2-CF 1500 mts.-  Anna Ventura – Cinta Gisbert.
         4xABF 2000 mts.- Veronica Garcia – Mª Jose Garcia – Laura Montesó – Natalia Arasa.
         4xIF 1000 mts.-  Anna Kayser – Mireia Llambrich – Blanca Adell – Alba Oraà.
         8+IM 1000 mts.-  Gabriel Tejedor – Esteve Canalda – Ismael Forés – Oriol Gisbert – Ismael Curto – Adrià Climent – Aleix Espelta – Juanjo Barberà – (Tim) Aleix Garcia.
         1xCF 1500 mts.-  Marimar Also.
         2-CM 1500 mts.-  Petrisor Toader – Oscar Guillen.
         2xJM 2000 mts.-  Albert Montany – Lluis Blasco.
         4xAM 500 mts.-  Miquel Pellisa – Josep Mª Chavarria – Quim Gas – Antoni Gimenez.
         2xCF 1500 mts.- Marimar Also – Julia Blanch.

Finalment, en la categoria de veterans 2 medalles d’argent:
         2-VM 1000 mts.-  Manolo Salguero – Manolo Garcia.
         8+VM 1000 mts.-  Xavier Roda – Josep Mª Garcia – Oscar Cid – Antoni Gimenez – Carlos Jimenez – Manolo Salguero – Manolo Garcia – Xavier Andreu.

I una de bronze:
         4xVM 1000 mts.-  Carlos Jimenez – Manolo Salguero – Manolo Garcia – Xavier Andreu.